У межах робочої поїздки на СОР28 Міністр Руслан Стрілець провів низку двосторонніх зустрічей

12/12/2023 : 21:58

З Міністром навколишнього середовища Японії Шинтаро Іто активізуємо співпрацю між нашими країнами у сфері виконання статті 6 Паризької угоди. Для України важливо реалізувати Механізм спільного кредитування Японії для декарбонізації різних секторів через інвестиції японських організацій.

З Міністром навколишнього середовища, води та лісів Румунії Mircea Fechet обговорили підготовку України до IX наради сторін Конвенції Еспо у Женеві та результати транскордонних консультацій з Румунією щодо реконструкції Глибоководного суднового ходу Дунай-Чорне море. За декілька днів матимемо рішення Конвенції щодо виконання Україною умов Еспо.

З Президентом Конституційної Ради Франції Лораном Фабіусом обговорили напрямки співпраці та подальшу підтримку України на євроінтеграційному шляху.

Подякував Міністеркам з питань Європи та клімату Анні Люрман та навколишнього середовища, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини Штеффі Лемке за підтримку, яку Німеччина продовжує надавати Україні у сфері захисту довкілля, а особливо кліматичної політики.

З Міністеркою клімату та навколишнього середовища Швеції Роміною Пурмохтарі обговорили готовність Швеції надати експертну підтримку Україні у очищенні наших земель від відходів руйнації, відновленні будівель та загалом розвитку національної системи управління відходами.

Налагодив ділові контакти з Міністром з питань довкілля та клімату Фінляндії Кайєм Мюккяненом та Головою Федерального департаменту довкілля, транспорту, енергетики та комунікацій Швейцарії Альбертом Решті. Вони висловили підтримку Україні у боротьбі з рф.

З Міністром довкілля Чехії Петром Гладиком говорили про досвід імплементації законодавства ЄС та чеську експертну допомогу у сфері досліджень хімічного забруднення земель та шляхи їх очищення від хімічного забруднення небезпечними речовинами та важкими металами.

Під час візиту ввічливості до Павільйону Азербайджану був радий познайомитися з Міністром екології та природних ресурсів Мухтаром Бабаєвим. Привітав колегу з рішенням Східноєвропейської робочої групи щодо проведення COP29 в Азербайджані в листопаді наступного року.

Тема перемовин з Міністеркою навколишнього середовища, водних ресурсів і лісів Молдови Родікою Йорданов – транскордонне співробітництво у сфері сталого управління спільними річковими басейнами.

Вдячний партнерам за всю допомогу у сфері захисту довкілля, яку вони надають Україні.

Налагодження міждержавних та міжвідомчих відносин з іншими країнами відкриває для України більше можливостей для сталого розвитку та захисту довкілля!