В приміщенні міністерства розміщена інсталяція про руйнівний вплив російської військової агресії на довкілля.
Основну частину експозиції складають понад 500 кубів з переробленого матеріалу Polygood з 16 видами українських ґрунтів, які відбирали в різних куточках України: у Карпатських горах, на берегах річок, у лісах, полях та луках. Ця експозиція є нагадуванням про величезний потенціал родючих українських ґрунтів та їх важливість для глобальної продовольчої безпеки.
Потерпають від дій російських загарбників і ліси. Тож ще одним експонатом інсталяції стала частина дерева з міста Ірпінь, пошкодженого внаслідок обстрілу . Поряд представлені і залишки російських снарядів, якими окупанти знищують все живе на своєму шляху.
“Країна-терорист вбиває людей та природу України. В офісі нашого Міністерства у Києві часто бувають іноземні делегації і нова інсталяція допоможе привернути увагу світу до довкіллєвих наслідків війни”, – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Він додав, що частину елементів цієї експозиції було виготовлено за підтримки міжнародних та приватних донорів для павільйону України на Конференції ООН зі зміни клімату СОР27. Тому ця інсталяція є прикладом втілення в життя дружнього до довкілля принципу Reuse (повторного використання) і не потребувала витрат коштів з державного бюджету.
Міндовкілля продовжує роботу з фіксації та обрахування збитків для довкілля внаслідок російської збройної агресії. Більше інформації про шкоду, завдану довкіллю, кожен може знайти на нашому ресурсі ЕкоЗагроза.