У Міндовкіллі затвердили правила роботи Дністровських водосховищ

16/06/2022 : 17:26

Маємо важливу новину для водокористувачів Дністровського річкового басейну. Мін’юст зареєстрував наказ Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця про затвердження правил роботи дністровських водосховищ.

35 років ці режими роботи мали статус технічного документа. Оновлення українського законодавства та кліматична криза, яка суттєво впливає на стан річок, вимагали осучаснення правил роботи водосховищ. Адже водосховища мають працювати так, аби річка не втратила здатність до самоочищення, забезпечувала усіх водокористувачів водою, і водні мешканці там почували себе комфортно.

Головна мета регулювання роботи Дністровських водосховищ:

  • забезпечення водою населення та підприємств;
  • зменшення негативного впливу паводків та повеней;
  • задоволення потреб зрошення і судноплавства;
  • виробіток електроенергії на ГЕС та ГАЕС;
  • природоохоронна функція.

Ми переглянули правила з урахуванням сучасних принципів сталого управління водними ресурсами. Розробили їх відповідно до останніх змін у Водному кодексі України.

Правила є головним документом для встановлення та коригування режимів роботи водосховищ у річковому басейні Дністра. Він визначає основні вимоги до роботи водосховищ, гідроелектростанцій та Дністровської ГАЕС у різні періоди року.

Це рішення важливе, адже від режимів роботи водосховищ напряму залежить забезпечення водою населення, продовольча та енергетична безпека країни, захист від паводків та повеней.