У Міндовкілля немає підтверджень, які б свідчили про забруднення акваторії Азовського моря внаслідок обстрілів «Азовсталі»

21/05/2022 : 22:15

«Із перших днів війни ми ретельно фіксуємо всі злочини окупантів, так само вивчаємо ситуацію довкола «Азовсталі». Над цим активно працюють, зокрема, фахівці ДСНС, Держекоінспекції та міжнародні експерти. Водночас – підкреслюю – об’єктивно оцінити те, що відбулося на території заводу та потенційну шкоду, яка може бути нанесена екосистемі Азовського моря, неможливо через те, що у наших фахівців фізично немає доступу до зазначеної території», – зауважив Руслан Стрілець.

За словами Міністра, дамба на «Азовсталі» була ретельно обстежена в 2019 році, та спеціалісти встановили задовільний стан усіх її захисних споруд. «Тобто у разі форс-мажору вона повинна стримати потрапляння шкідливих речовин. Але навіть, якщо вода з дренажного каналу потрапить до моря, суттєвих змін не відбудеться – концентрація забруднюючих речовин буде значно нижчою за межу їх виявлення», – наголосив Руслан Стрілець.

Детальніше читайте та дивіться у Фейсбуці.