У Міндовкілля обговорили аспекти ліцензування експорту/імпорту фторованих парникових газів

25/04/2023 : 18:51

Заступниця Міністра Вікторія Киреєва зустрілася з представниками бізнесу та громадськості, аби обговорити практичні аспекти ліцензування експорту/імпорту фторованих парникових газів та підготовку до ратифікації Кігалійської поправки.

Під час зустрічі йшлося про формування нормативно-правової бази відповідно до законодавства ЄС, суть і вимоги Кігалійської поправки до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, а також про спільну роботу Міндовкілля та проєкту ЄС «Технічна допомога щодо обліку, скорочення викидів парникових газів та поетапного припинення використання озоноруйнівних речовин і F-газів» (CASE) щодо її ратифікації.

Окрему увагу учасники приділили практичним аспектам погодження експорту/імпорту контрольованих речовин та товарів, які їх містять.

«Важливо, аби суб’єкти господарювання у заявці на отримання ліцензії на імпорт/експорт товарів надавали повні відомості, адже ця інформація надалі слугуватиме важливим компонентом оцінки та розроблення прогнозів споживання контрольованих речовин. А це є необхідною умовою для підготовки плану заходів поетапного скорочення споживання фторованих парникових газів», – наголосила Вікторія Киреєва.

За словами заступниці Міністра, Міндовкілля готове провести низку спільних заходів для роз’яснення й обговорення механізмів регулювання господарської діяльності з контрольованими речовинами, зокрема питань, пов’язаних з Кігалійською поправкою до Монреальського протоколу, навчанням та сертифікацією персоналу згідно з європейськими стандартами тощо.