У Міндовкілля обговорили проблемні питання доступу до інформації з Єдиного реєстру з ОВД

13/04/2023 : 15:30

Зазначений захід відбувся під головуванням заступниці Міністра Олени Крамаренко. Близько 80-ти учасників зустрічі мали можливість обговорити питання щодо доступу до Єдиного реєстру з ОВД в умовах воєнного стану.

Торік у червні Міндовкілля звернулось до органів Оргуської конвенції для отримання поради щодо часткового обмеження до документації Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля. Адже забезпечення прав на доступ до екологічної інформації та участі громадськості у процесі прийняття еколого-важливих рішень є одним із пріоритетів діяльності міністерства.

У березні 2023 Комітет з дотримання Оргуської конвенції оприлюднив проєкт рекомендації, в якому серед іншого зазначив, що надання інформації щодо оцінки впливу на довкілля за запитом не є порушенням прав громадськості, проте наголошує на необхідності якнайшвидшого надання відповідей на такі запити.

З процедурою розгляду звернення Міндовкілля до органів Оргуської Конвенції можна ознайомитись за посиланням.

У дискусії між представниками органів державної влади та громадськості було сформовано ряд проблемних питань, які не сприяють неналежній практиці надання доступу до інформації Єдиного Реєстру з ОВД, серед яких:

  • некоректна робота електронних засобів комунікації, зокрема обмеження розміру файлів, що направляються електронною поштою;
  • врахування безпекової ситуації при наданні документації з Реєстру;
  • виокремлення інформації, яка стосується точного місці розташування планованої діяльності;
  • безпідставні відмови у наданні доступу до матеріалів, що містяться в Реєстрі;
  • обмежена штатна чисельність працівників структурних підрозділів ОДА, на яких покладено обов’язок здійснення оцінки впливу на довкілля та надання відповідей на запити до доступу до Реєстру.

Наразі у Міндовкілля здійснюються роботи з оновлення функціоналу реєстру, який дозволить отримувати інформацію з урахуванням безпекової ситуації та обмежень воєнного стану без надсилання запитів на доступ до публічної інформації. Додатково учасникам заходу було наголошено представникам ОДА на важливості неухильного дотримання вимог законодавства та про юридичну відповідальність за порушення вимог законодавства.

Також, за ініціативи Міндовкілля було запропоновано періодичне проведення таких тематичних робочих зустрічей для обговорення та вирішення питань, які виникають в ході здійснення оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.