У Міндовкілля провели онлайн захід «Встановлення сукупного ліміту викидів і роль СТВ у майбутній політиці»

13/09/2022 : 14:14

8 вересня 2022 року Міндовкілля спільно з партнерами провели черговий онлайн захід із серії тематичних вебінарів із розробки та запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні.

Участь у заході взяли понад 120 учасників, серед яких, зокрема, представники органів державної влади, комітетів ВР, промислових асоціацій, бізнесу, громадських організацій та міжнародних проєктів.

Захід відкрилазаступниця Міністра з питань європейської інтеграцій Світлана Гринчук. Вона зазначила, що попри колосальні втрати, які зазнала Україна у зв’язку з російською збройною агресією, держава проявляє надзвичайну єдність та стійкість на шляху свого відновлення. Україна сформувала чітке бачення стати членом Європейського Союзу, а також  продовжує виконувати взяті на себе зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Також Світлана Гринчук наголосила, що сьогодні питання зеленого відновлення України є як ніколи актуальними: «СТВ є надійним інструментом скорочення викидів парникових газів, який забезпечує екологічну та економічну ефективність скорочення викидів, економічну гнучкість встановлення ціни на вуглець та ефективний розподіл витрат на скорочення викидів парникових газів, а також сприяє розбудові низьковуглецевого вектору розвитку економіки держави».

Відтак, залучення широкого кола учасників до обговорення питання встановлення сукупного ліміту викидів, як ключового елемента СТВ, сприятиме ефективному формуванню спільного бачення моделювання внутрішньої політики у цьому напрямку.

Учасники розглянули підходи до встановлення кількісного обмеження викидів парникових газів, ознайомилися з інструментами для розрахунку кількісного обмеження викидів для української СТВ. Так, для встановлення сукупного ліміту необхідний збір надійних даних про кількість викидів, визначення рівня і типу верхнього ліміту (абсолютний/динамічний), вибір часових періодів для встановлення верхнього ліміту та встановлення його довгострокової траєкторії.

Також, встановлення сукупного ліміту викидів формується з урахуванням галузевих тенденцій розвитку, політичних цілей та цілей довгострокового розвитку, а також цілей щодо зменшення викидів згідно з міжнародними зобов’язаннями.

Під час інтерактивної частини заходу учасники спільно погодилися з тим, що основою для визначення верхнього ліміту викидів парникових газів є наявність достовірних та верифікованих даних про викиди парникових газів на рівні установки, отриманих в результаті функціонування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.

Захід проведений Міндовкілля за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проєкту «Підтримка встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів (СТВ) в Україні» спільно з міжнародною консалтинговою компанією «аdelphi».

Також інформуємо, що наступний захід щодо питання  розподілу квот у рамках системи СТВ, запланований на 15 вересня 2022 року на платформі ZOOM.