У Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни Міністр Руслан Стрілець розповів про роботу над імплементацією пункту 8 Формули миру та створення проєкту Міжнародної довкіллєвої декларації

06/11/2023 : 10:39

“Фактично основною парасолькою всіх наших дій є Формула миру Президента Володимира Зеленського. На сьогодні вже близько 25 країн заявили про приєднання до пункту 8, а Болгарія, Фінляндія та Німеччина висловили бажання співголовувати у Міжнародній робочій групі щодо екологічних наслідків війни. Ми маємо за мету об’єднати якомога більше держав для досягнення справедливості та запобігання екоциду у майбутньому”, – зазначив Руслан Стрілець в ефірі Національного марафону Єдині новини.

Нагадаємо, що для імплементації пункту 8 Формули миру при Офісі Президента створена Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни. Співголовами групи є керівник Офісу Президента Андрій Єрмак є екс-віце-прем’єр-міністр, колишня очільниця МЗС Швеції Маргот Вальстрем.

Також Міністр розповів про співпрацю з Офісом Генерального прокурора та PricewaterhouseCoopers і роботу над проєктом Міжнародної довкіллєвої декларації, представленої Міндовкіллям на Міжнародному форумі “United for Justice. United for Nature”. Вона допоможе уніфікувати інструменти оцінки збитків довкіллю та притягнення агресорів до відповідальності.