![](https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/TetianaRedko-68-1024x683.jpg)
Близько сотні людей відвідали виставку, що відбулась в Університеті Берклі в США. Організатори показали наслідки війни у фото і відео, які залишали українці у своїх свідченнях на онлайн-платформі Svidok.org.
У своєму відеозверненні Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук зазначила, що наразі вже зафіксовано понад 7000 злочинів росії проти довкілля. Це не остаточна цифра: для ретельного підрахунку потрібна деокупація та розмінування українських земель.
Під час панельної дискусії Генеральний консул України у Сан-Франциско Дмитро Кушнерук зазначив, що екоцид в Україні несе колосальні збитки. Зокрема, він повідомив, що 10 національних природних парків, 8 заповідників і 2 біосферні резервації окуповані військами рф; шкоди зазнали 20% природоохоронних територій України;
“Російська війна проти України – це не просто жорстока кампанія насильства проти суверенної держави. Це геноцид українського народу, спроба знищити українську культуру і екоцид – злочин проти довкілля, наслідки якого відчуватиме весь світ”, – наголосив Дмитро Кушнерук.
Генеральний консул у Сан-Франциско додав, що близько 139 тисяч квадратних кілометрів українських земель залишаються замінованими. Щорічно це завдає збитків на 11,2 мільярда доларів. Повне розмінування може коштувати близько 37 мільярдів доларів.
У рамках заходу оголосили про об’єднання зусиль Університету Берклі з Svidok.org, Фундацією AI for Good, Українським католицьким університетом, Міндовкіллям та науковцями з різних країн світу, щоб почати активну та системну боротьбу з екоцидом в Україні.
Також у рамках заходу були зібрані кошти на підтримку українських військових. На аукціоні, де представили твори Катерини Криволап, Анни Заячківська, Олександри Стецик та Марії Федик, вдалось зібрати 12 тисяч доларів. Кошти спрямують, зокрема, на закупівлю тактичної медицини для спецпідрозділу “Кракен”.
![](https://mepr.gov.ua/wp-content/uploads/2025/02/TetianaRedko-88-1024x683.jpg)
Фото – Тетяни Редько