У травні державний парк-пам’ятка «Межигір’я» відкриється для відвідувачів

22/04/2024 : 21:05

Парк-пам’ятка «Межигір’я» готується до офіційного відкриття туристичного сезону, який стартує у травні. Вперше за десять років усі зароблені кошти спрямують у державний бюджет, тобто на підтримку Збройних Сил України. Наразі триває фінальний етап оформлення документів. Дату офіційного відкриття оголосять найближчим часом. 

За словами першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького, передача “Межигір’я” у власність держави – це не лише збільшення наших природоохоронних територій. Це також можливість для додаткового поповнення бюджету країни й створення нових робочих місць. У часи, коли країна перебуває у стані війни, це стає одним із найважливіших пріоритетів.

Нагадаємо, що торік Верховна Рада України прийняла закон, який створив державну установу “Межигір’я” та повернув у державну власність 138,6 гектара землі. Це рішення розпочало процес перетворення колишньої урядової резиденції на державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, подібного до парку “Феофанія”.

А для того, щоб новостворений об’єкт працював в інтересах держави в правовому полі, нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив рішення про передачу в управління державній установі “Парк — пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я” активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Йдеться про картини, автомобілі, меблі, техніку, обладнання тощо. Це рішення означає, що тепер Парк-пам’ятка “Межигір’я” повністю перейшов у державну власність.

До цього з 2014 року за збереження майна парку відповідала громадська організація “НПУ “МЕЖИГІР’Я”. Проте після схвалення у 2023 році закону про створення Парку-пам’ятки «Межигір’я», всі права на майно та земельні ділянки були передані спеціальній адміністрації Парку-пам’ятки «Межигір’я», яка тепер керує ними в рамках державного управління.

Також інформуємо, що офіційні новини про функціонування Межигір’я доступні на офіційному сайті Державної установи «Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» https://mezhyhiria.mepr.gov.ua/ та сторінках у соціальних мережах: 

https://www.facebook.com/mezhyhiria.official

https://www.instagram.com/mezhyhiria_official/