У відібраних 11 червня пробах води на Херсонщині не виявлено суттєвих перевищень концентрацій забруднюючих речовин

12/06/2023 : 16:55

Про це у Марафоні Єдині новини заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, Міндовкілля спільно з Державною екологічною інспекцією та Державним агентством водних ресурсів продовжує 24/7 працювати над ліквідацією наслідків катастрофи, здійснювати спостереження за станом довкілля та контроль екологічної ситуації у південному регіоні.

У ефірі Міністр повідомив про результати моніторингу якості поверхневих вод та повітря. За його словами, фахівці Держекоінспекції спільно з фахівцями двох мобільних лабораторій відібрали проби поверхневих вод:

  • р. Дніпро у районі парку Дубовий Гай у межах м. Запоріжжя; 
  • р. Дніпро поблизу причалу № 7 Херсонського морського торговельного порту; 
  • р. Інгулець в  с. Дар’ївка. 

Результати аналізу показали незначні зниження вмісту розчиненого кисню, перевищення заліза та нітритів. Вміст нафтопродуктів у межах норми. По інших показниках відхилення і перевищення не встановлені. 

Також Міністр повідомив, що станом на вечір 11 червня рівень води у водосховищі в районі Нікополя становив близько 9 метрів. Середня швидкість падіння рівня води – близько 4 см/год. 

“Ми продовжуємо втрачати воду. Поки важко сказати, на якому рівні вона зупиниться, оскільки не зовсім зрозуміло масштаб самого ушкодження і гідротехнічних наслідків для Каховської ГЕС”, – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

Важкою залишається ситуація в природних парках. У районі природного парку «Нижньодніпровський» вода поступово сходить. Продовжується обміління акваторії у нацпарку «Кам’янська Січ» – на 8,5 метрів.

За словами Міністра, триває обміління і відокремлення озер та приток від основного річища Дніпра.

Через затоплення змито велику частину поживних елементів родючого шару ґрунту, що загрожує опустелюванням та руйнуванням рослинного покриву. 

“Для боротьби з катастрофічними наслідками Міндовкілля спільно з українськими науковцями розробляє план відновлення для забезпечення екологічної стабільності. Я думаю, що протягом тижня ми напрацюємо, затвердимо цей план і перейдемо до конкретних кроків. Також ми очікуємо на швидкі рішення, які є у наших колег з європейського союзу, для відновлення цих територій”, – повідомив Міністр

Нагадаємо, що у попередніх ефірах Руслан Стрілець заявив, що під загрозою зникнення на Херсонщині знаходиться близько 30% усього заповідного фонду. До теракту на цих територіях мешкало близько 160 тис. птахів та понад 20 тис. диких тварин. Поки невідомо, які можуть бути втрати.