У Яворівському нацпарку на Львівщині запрацював сучасний еколого-просвітницький візит-центр

03/03/2023 : 18:18

Сучасний еколого-просвітницький візит-центр “Верещиця” у Яворівському нацпарку під час робочого візиту на Львівщину відкрив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Візит-центр є результатом довготривалої плідної співпраці та обміну досвідом з польськими колегами – Розточанським національним парком, Гміною Замость, Любельським воєводством. Він був збудований в рамках проєкту “РовеЛове Розточчя – разом попри кордони”, який фінансувався Європейським Союзом. Вартість будівництва склала майже 7,5 млн гривень. 

При будівництві були перейняті кращі європейські практики та стандарти. Будівля центру повністю автономна, зі встановленими сонячними колекторами. Крім того, приміщення пристосовані для людей з інвалідністю.

Новий візит-центр на Львівщині стане осередком еколого-освітньої діяльності, обміну досвідом та знаннями серед працівників національних парків, а також туристичним приймальним пунктом “Центрального велосипедного маршруту Розточчя від Красника до Львова” з української сторони.

“Саме розвиток туристичного потенціалу та водночас збереження цінних природних ресурсів – це те, на що сьогодні акцентував увагу новопризначений директор парку Сергій Маруняк. Він з 2004 року опікується захистом та збереженням цих територій. Тож сподіваюся на ефективну роботу команди під його керівництвом та вже за тиждень очікую на детальне системне бачення роботи у окреслених напрямках на найближчу перспективу. Впевнений, що Яворівський національний парк має все для того, щоб стати взірцевим як для українських, так і європейських природоохоронних установ”, – зазначив Руслан Стрілець. 

Також у рамках робочої поїздки на Львівщину Міністр передав українським лісгоспам допомогу від литовських колег: 5 пожежних авто, які отримають філія Іванківського лісгоспу на Київщині, Новомосковський та Петриківський лісгоспи Дніпропетровської області та Врадіївський лісгосп на Миколаївщині, а також 300 комплектів костюмів лісового пожежного будуть розподілені на філії ДП “Ліси України” сходу та півдня та на ті філії, що були розграбовані окупантами.