Україна демонструє свою відданість європейській інтеграції, але пройти цей шлях без імплементації Зеленого курсу ЄС – неможливо. Адже це глобальна політика ЄС, яка сформована на десятки років

19/05/2023 : 10:48

Про це заявив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко на презентації онлайн-курсу «Європейський зелений курс: “зелений шлях” до членства в ЄС». 

«Коли йдеться про Європейський зелений курс, ми не говоримо винятково про енергетику чи питання, пов’язані зі зменшенням викидів і подолання наслідків зміни клімату. Ми повинні передусім говорити про кроссекторальність, адже тут йдеться і про циркулярну економіку,  і про адаптацію сільського господарства, секторів будівництва, інфраструктури, освіти тощо», – зауважив Євгеній Федоренко.

Онлай-курс «Європейський зелений курс: “зелений шлях” до членства в ЄС» спеціально розробили для тих, хто зацікавлений більше дізнатися про ЄЗК та потреби України в рамках набуття членства в ЄС та повоєнної відбудови. 

За час повномасштабної війни, наша країна зазнала значних руйнувань, оцінити вплив яких є складним завданням та викликом. Тож Європейський Зелений Курс має стати основою для післявоєнної побудови України.

«Нашим основним завданням у процесі повоєнного відновлення України є запровадження інтегрованої кліматичної політики, яка б відповідала тим вимогам та цілям, що стоять перед нами в процесі інтеграції в ЄС, слідування принципам Green Deal, побудови нової «зеленої» економіки. Україна докладатиме максимум зусиль для створення кліматично нейтрального європейського континенту»,  – наголосила заступниця Міністра Вікторія Киреєва. 

Спікери від Міндовкілля нагадали учасникам, що наразі триває селф-скринінг українського довкіллєвого законодавства на відповідність європейському правовому полю. Після завершення якого буде розроблена дорожня карта наближення нашого законодавства до законодавства ЄС.