Україна і міжнародні партнери формують нову платформу для зеленої відбудови: перше засідання Секторальної робочої групи

11/12/2024 : 12:56

Секторальна робоча група з питань довкілля, клімату та зеленого переходу провела своє перше засідання. Група створена для координації міжнародної технічної допомоги і є важливим кроком до стратегічного планування зеленої відбудови України.

Захід відбувся в офісі Програми розвитку ООН (ПРООН) у Києві та об’єднав понад 40  учасників, серед яких представники Міндовкілля, Міністерства економіки, Міністерства енергетики, міжнародних організацій, посольств країн ЄС та G7, та інших партнерів з розвитку.

Відкриваючи засідання робочої групи, заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук зазначила, що:

“Руйнування довкілля, спричинені війною, вимагають скоординованих зусиль. Ми маємо понад 6 700 зареєстрованих випадків екологічної шкоди, значні території залишаються замінованими, а відновлення природних ресурсів стає критично важливим завданням. Мета створення Секторальної робочої групи консолідація зусиль уряду і міжнародних партнерів, щоб ефективно використовувати ресурси, впроваджувати реформи та будувати екологічно стійке майбутнє для України”, – наголосила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук. 


Заступниця міністра детально презентувала представникам міжнародних партнерів пріоритетні напрямки роботи Міндовкілля та ключові задачі у рамках реформ у сфері захисту довкілля та зміни клімату. Особливий наголос було зроблено на євроінтеграційному напрямку роботи. Учасники обговорили поточний стан надання міжнародної технічної допомоги у сфері та наступні кроки для координації у цій сфері.

Секторальну робочу групу з питань довкілля, клімату та зеленого переходу співочолюють Міндовкілля, Програма розвитку ООН (ПРООН) та Посольство Швеції в Україні. 

Зустрічі Секторальної групи відбуватимуться щоквартально для детального обговорення ключових пріоритетів, оцінки результатів виконаних завдань, координації дій між усіма сторонами та адаптації планів до нових викликів.