Про це сьогодні говорили Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Віце-Президент Європейської комісії Марош Шефчович.
«Найголовніше для України – зробити більш екологічно чистим видобуток корисних копалин із залученням нових сучасних технологій (Green mining) та мінімізувати вуглецевий слід», – відзначив Руслан Стрілець.
Міністр зауважив, що ще у липні минулого року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віце-президент European Commission Maroš Šefčovič підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сировинній галузі та відповідну Дорожню карту заходів.
Наразі Збройні Сили щодня доводять, що можуть подбати про безпеку українців та інвесторів. Бо важливо, щоб інвестори приходили в Україну вже сьогодні. Від цього залежить подальший розвиток та відновлення країни. І це буде кращою відповіддю росіянам на їх агресію.
За словами Руслана Стрільця, наразі 12 урядових органів, українських компаній, організацій та наукових установ вже долучились до панєвропейських промислових альянсів European Raw Materials Alliance та European Battery Alliance.
Вже створено бета-версію інтерактивної онлайн карти стратегічних корисних копалин в Україні, що включає в себе інформацію про ліцензії, родовища, рудопрояви – понад 1000 об’єктів.
За результатами зустрічі сторони домовилися:
- посилити зусилля, щоб зібрати та оцифрувати відповідну екологічну інформацію та забезпечити до неї зручний доступ інвесторів з Європи та всього світу.
- провести міжнародний інвестиційний форум для залучення іноземного капіталу та сучасних екологічно безпечніших технологій у спільні проекти в Україні з пошуку, видобутку, переробки та виготовлення матеріалів глобального «зеленого порядку денного», а також для мінімізації викликів шантажу діючого кола постачальників та ризиків переривання постачань з їх боку.