Україна не підтримуватиме жодні процеси в рамках Комісії із захисту Чорного моря, допоки однією з її сторін є країна-терорист росія

19/04/2023 : 10:06

На цьому під час 41-ого засідання Комісії із захисту Чорного моря – керівного органу Бухарестської Конвенції, наголосив заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

«Повномасштабне вторгнення росії в Україну є прямим порушенням Статуту ООН та посяганням на суверенну територію України. Рішуче засудження дій країни-агресора та призупинення її діяльності як Договірної сторони Бухарестської конвенції є принциповою позицією української делегації», – повідомив Олександр Краснолуцький.

Під час попереднього узгодження порядку денного засідання Комісії Українською Стороною було запропоновано включити до нього відповідний пункт про наслідки російської військової агресії для довкілля Чорного моря та призупинення її участі як Договірної сторони Конвенції. Таке прохання від Міністра Руслана Стрільця було попередньо направлене до Комісії 6 квітня 2023 року. 

Як наслідок, діяльність керівного органу Бухарестської Конвенції вкотре була заблокована через відсутність консенсусу у питаннях порядку денного.

Україна і надалі продовжуватиме консультації з країнами-сторонами Конвенції для призупинення врешті-решт участі в ній росії.