Цей документ необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС на 50 млрд євро. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це важливий крок для впровадження реформ та фінансової стабільності на шляху України в ЄС.
План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо.
Реформам відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Виконавши їх, Україна зможе отримати близько 16 млрд євро вже цього року. Одним із найважливіших компонентів програми є зелений перехід та охорона довкілля.
У рамках зеленого переходу передбачається реалізація 6 реформ, а саме:
- Протидія промисловому забрудненню;
- Курс на кліматичну нейтральність;
- Ринок квот на шкідливі викиди;
- Протидія незаконній вирубці лісів;
- Управління відходами та відхід від ресурсної економіки;
- Оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка.
Вони відповідають Цілям сталого розвитку ООН щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками, а також спрямовані на розвиток України згідно з європейськими стандартами. Реалізувавши ці реформи, Україна може стати європейським лідером з декарбонізації.
Також План для Ukraine Facility враховує наслідки російської агресії, через яку пошкоджена або зруйнована значна кількість українських промислових об’єктів.
Їхнє відновлення має відбуватися з використанням найкращих доступних технологій. Планом для Ukraine Facility передбачені кошти на модернізацію української економіки, підвищення її ресурсоємності та конкурентоспроможності, а це шлях до цілі кліматичної нейтральності, яку Україна зобов’язалася досягти до 2035 року.
Нагадаємо, Програма Ukraine Facility розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримуватиме впродовж 2024-2027 років. Кошти будуть спрямовані на відновлення, розвиток української економіки, підтримку стратегічних секторів та наближення нашої країни до ЄС.