Україна передала План для Ukraine Facility на розгляд Єврокомісії

20/03/2024 : 18:30

Цей документ необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від ЄС на 50 млрд євро. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це важливий крок для впровадження реформ та фінансової стабільності на шляху України в ЄС. 

План передбачає майже 70 напрямків реформ, зокрема, структурні реформи в державному секторі, низку економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва тощо.

Реформам відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Виконавши їх, Україна зможе отримати близько 16 млрд євро вже цього року. Одним із найважливіших компонентів програми є зелений перехід та охорона довкілля.

У рамках зеленого переходу передбачається реалізація 6 реформ, а саме:

  • Протидія промисловому забрудненню;
  • Курс на кліматичну нейтральність;
  • Ринок квот на шкідливі викиди;
  • Протидія незаконній вирубці лісів;
  • Управління відходами та відхід від ресурсної економіки;
  • Оцінка впливу на довкілля та стратегічна екологічна оцінка.

Вони відповідають Цілям сталого розвитку ООН щодо боротьби зі зміною клімату та його наслідками, а також спрямовані на розвиток України згідно з європейськими стандартами. Реалізувавши ці реформи, Україна може стати європейським лідером з декарбонізації.

Також План для Ukraine Facility враховує наслідки російської агресії, через яку пошкоджена або зруйнована значна кількість українських промислових об’єктів. 

Їхнє відновлення має відбуватися з використанням найкращих доступних технологій. Планом для Ukraine Facility передбачені кошти на модернізацію української економіки, підвищення її ресурсоємності та конкурентоспроможності, а це шлях до цілі кліматичної нейтральності, яку Україна зобов’язалася досягти до 2035 року.

Нагадаємо, Програма Ukraine Facility розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримуватиме впродовж 2024-2027 років. Кошти будуть спрямовані на відновлення, розвиток української економіки, підтримку стратегічних секторів та наближення нашої країни до ЄС.