Україна попри все продовжує рухатися курсом Green Deal та обов’язково відбудовуватиме країну та економіку за принципами сталого розвитку

06/10/2022 : 15:17

На цьому наголосив Міністр Руслан Стрілець під час другого дня Міжнародної конференції ООН «Довкілля для Європи», який учасники розпочали з обговорення питань зеленої економіки та руху Європейського регіону до сталої інфраструктури.

«До того, як почалася війна, Україна впевнено крокувала в Євросоюз. Зокрема, у довкіллєвій сфері ми виконали вимоги для вступу в ЄС на 61%; створили мережу природоохоронних територій європейського значення площею 8 млн гектарів; розпочали програму «Зелена країна»; запровадили нову кліматичну політику тощо», – акцентував Руслан Стрілець.  

Також Руслан Стрілець розповів делегатам конференції про здобутки України у сфері захисту довкілля в умовах широкомасштабної російської агресії:

  • виконання Пульсу Угоди на 66%;
  • розробку національного Плану відновлення країни. Маємо проєкти 9-ти основних реформ довкіллєвої сфери. Це і реформа кліматичної політики, і управління відходами, і екологічного контролю. Це те, що дозволить нам виконати європейські директиви в рамках Green Deal.
  • підписання Угоди про приєднання України до програми LIFE. Це допоможе нам реалізовувати проєкти для відновлення довкілля ще до того, як наша країна стане членом Євросоюзу.

«Ми почали робити те, про що ніхто і не міг подумати у світі. Ми розробляємо абсолютно нові методики для обрахунку збитків, нанесених довкіллю внаслідок війни. І готові ділитися ними. Хоча сподіваємося, що вони не знадобляться жодній країні», – повідомив Руслан Стрілець.

Очільник Міндовкілля повідомив, що сьогодні збитки українському довкіллю сягають близько 36 млрд євро:

  • Це близько 3 млн гектарів окопаних та спалених лісів.
  • Це близько 16 млн гектарів, забруднених боєприпасами.
  • Це близько півсотні розбомблених нафтобаз.
  • Це більш ніж 3500 російських ракет, випущених на нашу землю.

Загалом це понад 2000 зафіксованих фактів шкоди довкіллю.

«Природа не має кордонів. Все, що відбувається в Україні – відбувається в самому центрі Європи. Тож, що більше країн долучається до нас у боротьбі, то менша ймовірність, що наші методики з обрахунку збитків для довкілля від російської агресії знадобляться комусь, крім нас», – наголосив Руслан Стрілець.