Україна приєдналася до європейської програми LIFE для клімату та довкілля

24/06/2022 : 13:52

Відповідну угоду між Україною та Європейським Союзом підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

«Україна отримала від Євросоюзу велику підтримку та колосальні можливості не лише для відновлення довкілля після збройної агресії росії, але і загалом для відновлення живої природи в Україні. Це те, на що ніколи не вистачало коштів. «LIFE» – це потужний фінансовий інструмент країн-учасниць. Це велика довіра до України», – відзначив на брифінгу Руслан Стрілець.

За його словами, Міністерство вже має більше 15 конкретних пропозиції, які будуть оформлені у відповідні проєкти для подання на розгляд програми LIFE. Серед пріоритетів – відновлення річок, розвиток заповідного фонду, побудова центрів для реабілітації птахів та диких тварин, ренатуралізації екосистем тощо.

«Ми бачимо, який страшний вплив має війна на життя кожного українця. У той же час не менш страшний вплив ця війна має і на довкілля. Взяти хоча б сотні тисяч тонн металобрухту, що лишається на території України, ліси, які сьогодні значною мірою заміновані та зруйновані. Потрібно вже починати думати про їхню регенерацію. Саме на ці сфери і буде спрямована діяльність у рамках програми “LIFE”. Це допоможе нам також розробити нові додаткові проєкти, до яких зможе долучитися і місцевий бізнес. Тому ми сьогодні зробили дуже важливий крок» , – відзначив Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

За 30 років функціонування програма «LIFE»співфінансувала понад 5600 природоохоронних проектів у ЄС та за його межами. Наприклад, природоохоронні проєкти у Латвії, Словаччині, Італії, Нідерландах та Німеччині, які сприяли відновленню природних екосистем. У Франції в рамках проєкту запровадили заходи щодо покращення якості води в регіоні Пеї-де-ла-Луар.

Бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,43 мільярдів євро.

З входженням до сім’ї «LIFE» Україна має можливість також використати частину цих коштів для розвитку нашої довкіллєвої сфери. Закрити ті потреби, на які раніше власні бюджетні кошти Україна не витрачали ніколи, у зв’язку із складним українським законодавством.

#WelcomEUkraine