Україна приєднується до Конвенції про транскордонний вплив промислових аварій

04/05/2022 : 19:30

Відповідний законопроєкт, ініційований Президентом Володимиром Зеленським, прийняла Верховна Рада України. 

“Для України в сьогоднішніх умовах, коли окупант обстрілює промислові об’єкти та провокує масштабні аварії на нашій території, важливо використовувати всі доступні міжнародні правові інструменти, щоб убезпечити громадян і довкілля від наслідків “руського миру”. Це важливо і для інших країн, адже такі аварії несуть у собі ризики транскордонного впливу. Долучення до Конвенції – це об’єднання  зусиль з європейськими країнами, США, Канадою, заручення міжнародною підтримкою та допомогою у вирішенні зазначених питань”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Що дає нашій державі участь у Конвенції:

  • можливість повноцінної співпраці із іншими країнами-учасниками Конвенції з метою захисту людей і навколишнього середовища від промислових аварій, що можуть мати транскордонний вплив
  • створення сумісних систем оповіщення про аварії та обміну інформацією, необхідною для протидії транскордонному впливу 
  • можливість отримати допомогу у рамках Конвенції для збільшення власного потенціалу та обміну досвідом у питаннях запобігання, готовності до аварій та ліквідації їх наслідків.
  • використання Конвенції як додаткового правового механізму у разі, коли аварія, що виникла на території іншої країни, спровокувала наслідки і на нашій території.

“Участь у Конвенції важлива для нас і у мирний час, адже це спільні зусилля по запобіганню промисловим аваріям, розробка відповідних методів та технологій, спільне проведення необхідних досліджень, обмін сучасними технологіями у відповідній сфері”, – відзначив Міністр.