Україна приєднується до Міжнародної Декларації про дітей, молодь і кліматичні дії

10/12/2023 : 12:46

На полях СОР28 з представниками країни Європи та Центральної Азії обговорили питання інклюзивної кліматичної політики, де у центрі мають бути діти та молодь.

Українські діти сьогодні стикаються з неймовірними викликами. Наші діти демонструють мужність, що виходить за межі досвіду будь-якої дитини у будь-якій іншій європейській країні. Російська війна не лише руйнує їх домівки, вбиває батьків та позбавляє дитинства, але й провокує кліматичні процеси, що позначаться на майбутньому. Так, лише за 1,5 роки збройної агресії рф в Україні викиди парникових газів склали 150 мільйонів тонн СО2. Це прискорює кліматичну кризу. Діти найменш відповідальні за зміну клімату, але нестимуть найбільший тягар її наслідків”, – наголосив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.

Відтак на полях СОР28 Україна та Німеччина долучилися до понад 40 країн світу, які вже підписали Декларацію. Для Німеччини – це ще один крок до продовження своєї політики сталого розвитку. Для України – один з інструментів захисту майбутнього наших дітей та зеленої відбудови країни.

Дякуємо Болгарії та ЮНІСЕФ за організацію обговорення цих важливих питань та можливість висловити позицію України.