Україна розраховує на посилення співпраці з Кореєю у сфері сталого управління водними ресурсами та їх відновлення

26/09/2023 : 17:42

Про це перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький зазначив під час зустрічі з генеральним директором Корейської корпорації водних ресурсів К-water Юн Сог Де.

За словами Олександра Краснолуцького, співпраця з провідною корейською компанією у сфері менеджменту водних ресурсів є важливою для України, особливо з урахуванням російського теракту на греблі Каховської ГЕС. Перш за все для нас важливий обмін досвідом у застосуванні кращих світових практик та впровадження ефективної системи водного менеджменту під час повоєнного відновлення річкових басейнів.

Головними темами зустрічі стали:

  • реформа водної політики України та впровадження сталого управління водними ресурсами;
  • повоєнне відновлення водних об’єктів України.

Як зазначив Олександр Краснолуцький, наразі Україна спільно з міжнародними партнерами працює над екологічними програмами дій для кожного річкового басейну. Вони стануть важливими частинами ПУРБів та міститимуть заходи для повоєнного відновлення українських водойм та досягнення “доброго” екологічного стану вод.

Нагадаємо, що наразі триває робота над проєктами Планів управління річковими басейнами Дніпра, Дністра, Вісли, Південного Бугу, Дунаю, річок Причорномор’я, до яких також увійдуть заходи з післявоєнного відновлення. Плани управління річковими басейнами для Дону, річок Приазов’я та Криму будуть завершені після завершення воєнних дій та деокупації територій районів річкових басейнів.

Під час зустрічі сторони також обмінялися думками щодо налагодження ділового контакту у сфері захисту довкілля між двома дружніми країнами.