


Про це йшлося під час робочої зустрічі заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України @Yegor Perelygin та Посла Австралії в Україні Пола Джона Леманна.
“Австралія вже має сильні інституційні та практичні напрацювання у сферах, на розвиток яких сьогодні націлена Україна”, – наголосив Єгор Перелигін. Зокрема йдеться про новітні технології видобутку корисних копалин. У контексті наших актуальних міжнародних домовленостей ця сфера є особливо актуальною для України. Для реалізації урядової програми з водозабезпечення фронтових регіонів особливо важливими є такі напрямки потенційної співпраці, як управління річковими басейнами та впровадження сучасних моделей управління, особливо – управління водними ресурсами в умовах обмеженого водопостачання, впровадження автоматизованих систем обліку забору води та скиду стічних вод.
У сфері природно-заповідного фонду та біорізноманіття наші фахівці можуть обмінюватися досвідом щодо управління природоохоронними територіями. Австралія має багаторічний досвід боротьби з лісовими пожежами та їх запобігання.
Заступник Міністра обговорив з Послом питання можливої кооперації у сфері науки, зокрема геології та обміну досвідом у стимулюванні Research & Development. Паралельно, Єгор Перелигін підкреслив важливість австралійського кодексу JORC (Joint Ore Reserves Committee) і бажання України бачити більшу кількість проєктів з підтвердженням запасів саме за цим стандартом. Саме в цьому контексті, за словами Єгора Перелигіна, відкривається велика перспектива для розробки українських родовищ за визнаними світовими стандартами та для залучення довгострокового інституційного капіталу та проектного фінансування за рахунок нового рівня Pre-Feasibility Studies та Bankable Feasibility Studies.
Пан Посол високо оцінив портфоліо інтересів нашої країни у сфері захисту довкілля та запевнив у повній підтримці австралійського народу українців у боротьбі проти агресора та у нашому повоєнному відновленні. Також висловив готовність до співпраці у підготовці до СОР31 – зараз Австралія бореться за право у 2026 році приймати у себе найважливішу довкіллєву подію року. Символічно, що під час представлення першого в історії Кліматичного Саміту павільйону України наші осередки були розташовані поруч, і наші держави працювали пліч-о-пліч.
Дякуємо Австралії за підтримку України в умовах повномасштабного вторгнення рф та чітку позицію на захист суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема через голосування в міжнародних організаціях та участь у санаційній політиці проти росії.