Україна та Австрія продовжують розвивати співпрацю у довкіллєвій сфері

27/07/2023 : 20:00

Розвиток природно-заповідного фонду та повоєнне відновлення обговорили під час зустрічі Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо.

Міністр розповів про шкоду, яку завдає агресор українському довкіллю, про плани з відновлення та реформи, які сьогодні проводить Україна на євроінтеграційному шляху.

У фокусі зустрічі:

  • розмінування лісів та територій природно-заповідного фонду. За словами Міністра, 30% від всієї території України сьогодні заміновано. Для порівняння, це як дві площі Австрії. Для розмінування знадобляться десятки років і допомога партнерів.
  • патронаж деокупованих національних парків за зразком Литви та Німеччини. Після росіян цінні природоохоронні землі України перетворюються на випалену землю. Паркам потрібна буде допомога для відновлення своєї роботи та екосистем.
  • перспективи торгівлі квотами на викиди парникових газів між країнами за статтею 6 Паризької угоди. Це стане значною підтримкою для зеленої відбудови України після війни.
  • залучення сучасних технологій для будівництва сміттєперероблювальної  інфраструктури по всій країні, розвитку відновлювальної енергетики в Зоні відчуження тощо. Швидке зелене відновлення потребуватиме підтримки партнерів. 

“Вдячний Австрії за системну, постійну допомогу нашій країні. Ми вже маємо успішну співпрацю із профільним Міністерством республіки завдяки змістовній комунікації із федеральним міністром з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Леонорі Гевеслер. Впевнений, що дружні відносини між нашими країнами лише поглиблюватимуться”, – наголосив Міністр Руслан Стрілець.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо запевнив, що Австрія і надалі підтримуватиме Україну і вбачає великий потенціал у спільних проектах із відновлення довкілля та готова активно сприяти цим ініціативам.