Україна та Чехія домовилися про співпрацю у повоєнному відновленні довкілля

27/07/2022 : 18:48

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зустрівся з послом Чехії в Україні паном Радеком Матулою. Вони обговорили «зелене» повоєнне відновлення України, підтримку Чехією наших природних парків, кліматичну політику, реформу системи управління відходами та боротьбу з промзабрудненням. 

«За 5 місяців війни росіяни пошкодили окопами і спалили територію лісів співставну половині Чехії. Близько 1 млн га наших заповідних територій під загрозою знищення. Після війни усе це потрібно розміновувати та відновлювати. І тут для нас дуже важлива підтримка Чехії, яка має цінний досвід із розмінування територій», – повідомив Міністр Руслан Стрілець.

У свою чергу, пан посол Радека Матула зауважив, що Чехія розгляне можливість долучитися до осучаснення одного з українських природних парків.  

Також Міністр розповів пану послу про напрацювання Міндовкілля у сфері реформи управління відходами та наголосив, що Україна розраховує на налагодження практичної співпраці з Чехією у цьому напрямку.

Руслан Стрілець подякував пану послу за запрошення  у вересні цього року відвідати Чехію та долучитися до секторальних конференцій: «Це гарна можливість для експертів Міндовкілля представити міжнародній спільноті важливі кейси України у кліматичній політиці, сталому надрокористуванні та запобіганні промисловому забрудненню».

Очільник Міндовкілля привітав Чехію з головуванням у Раді ЄС та подякував за безпрецедентну військову, фінансову і гуманітарну підтримку України.

«Україна цінує увагу Чехії до всіх наших євроінтеграційних ініціатив та дякує, що питання повоєнного відновлення країни є одним із 5 основних пріоритетів чеського головування.Розраховуємо на подальшу підтримку Чехії», – зауважив Руслан Стрілець.