Україна та Чехія посилюють співпрацю у довкіллєвих проєктах

11/05/2023 : 12:00

Про це домовилися під час онлайн-зустрічі Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністр навколишнього середовища Чеської Республіки Петр Гладік. Вони обговорили продовження співпраці між нашими відомствами.

Руслан Стрілець акцентував на трьох напрямках співпраці:

  • Фіксація та обрахунок збитків довкіллю. Наша основна мета, щоб ці докази злочинів росії були верифіковані міжнародними судами.

«Впевнений, що спільно з такими міжнародними партнерами як Чехія ми обов’язково доведемо справу до кінця і отримаємо у рф репарації», – наголосив Руслан Стрілець.

  • Успішна євроінтеграція України у сфері захисту довкілля. Наразі отримуємо достойну підтримку з боку Єврокомісії та інших країн. Важливо продовжувати цей напрям співпраці і з Чехією.
  • Повоєнне відновлення нашого довкілля. Розраховуємо на допомогу Чехії у цьому, особливо щодо відновлення територій, які зазнали хімічного забруднення. Оскільки ця країна має великий досвід у цій сфері.

Руслан Стрілець подякував Міністру Петру Гладіку та Республіці Чехія за підтримку нашої країни як у боротьбі з російськими окупантами, так і відновленні України та запросив його з командою найближчим часом відвідати Україну.