Україна та Іспанія домовились про співпрацю у сфері розвитку “зелених” інвестицій

02/03/2023 : 22:02

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з послом Королівства Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу під час зустрічі  обговорили співпрацю у сфері розвитку “зелених” інвестицій та долучення України до роботи в рамках Севільського процесу.

Зокрема, Міністр подякував пану послу за сприяння Іспанії у реалізації у 2009 році 5 зелених інвестиційних проєктів, які допомогли Україні скоротити викиди парникових газів на майже 800 тонн щороку.

Сторони домовилися про подальші кроки для налагодження більш тісної співпраці між Україною та Іспанією у цій сфері.

Руслан Стрілець: Міндовкілля зацікавлене долучитись до роботи у рамках Севільського процесу. Адже стати частиною Севільського процесу – це фактично вже сьогодні обмінюватися досвідом і передовою практикою щодо імплементації 75 Директиви ЄС, вивчати процедури складання НДТМ та впровадження інтегрованого довкільного дозволу. Фактично наша команда вже почала цей процес, поки що на рівні слухача.

Участь України у Севільському процесі дозволить зробити неабиякий крок для формування якісної політики у сфері промислового забруднення та для стимулювання суб’єктів господарювання впроваджувати Найкращі доступні технології та методи управління.

Також в ході зустрічі обговорили майбутні мистецькі проєкти, які будуть демонструвати світу наслідки для довкілля від терористичних дій росії в Україні.

“Дякую Іспанії за те, що підтримує Україну у наших євроінтеграційних прагненнях! Впевнений, що попереду між нашими країнами багато спільних проєктів, особливо в частині захисту довкілля”, – підкреслив Міністр.