Україна та Молдова домовилися про нові кроки у співпраці задля охорони водних ресурсів Дністра

30/11/2024 : 14:01

У Кишиневі відбулося чергове засідання Дністровської комісії. За його результатами співголови Комісії — перша заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко та Державний секретар Міністерства охорони навколишнього середовища Республіки Молдова Георге Хайдера — підписали протокол про подальшу співпрацю між двома країнами щодо охорони водних ресурсів Дністра.

Комісія засудила повномасштабне воєнне вторгнення Російської Федерації та терористичні атаки на гідроенергетичну інфраструктуру України та вважає їх такими, що спрямовані на завдання максимальної шкоди мирному населенню.

У рамках домовленостей Україна та Молдова:

  • затвердили плани роботи робочих груп Комісії на 2024–2025 роки;
  • продовжили виконання моніторингу вод у басейні річки, обмін інформацією щодо стану вод, а також оцінки їх хімічного та екологічного стану;
  • домовилися про подальший обмін інформацією щодо стану водних ресурсів відповідно до Програми співробітництва між Державною гідрометеорологічною службою Республіки Молдова та Українським гідрометеорологічним центром на 2021–2025 роки;
  • обговорили проведення скринінгу законодавства України та Молдови у сфері моніторингу води на відповідність європейським директивам.

Наступне засідання Комісії заплановано в Україні наприкінці 2025 року.

Окрім цього, заслухано представника ОБСЄ про хід реалізації проєкту Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Розвиток транскордонного співробітництва та інтегрованого управління водними ресурсами в басейні річки Дністер». Учасники засідання рекомендували прискорити завершення підготовки цього важливого проєкту.

Нагадаємо, що Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Міністр охорони навколишнього середовища Республіки Молдова Серджіо Лазаренку під час зустрічі на полях Кліматичного саміту COP29 обговорили питання екологічної безпеки, шкоду довкіллю, завдану внаслідок війни, а також окреслили ключові напрями співпраці між країнами.