Україна та Румунія посилять співробітництво у Дунайському регіоні

27/06/2022 : 18:36

Про це домовилися під час онлайн зустрічі Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець із Міністром захисту навколишнього середовища, вод та лісів Румунії Барна Танчос.

Одним з найважливіших завдань, яке сьогодні стоїть перед нашими країнами, є підготовка та підписання двосторонньої Угоди про імплементацію Конвенції ЕСПО. Тож вже найближчим часом розпочнуться спільні двосторонні технічні консультації між відповідними українськими та румунськими фахівцями. 

Міністр розповів про шкоду, завдану довкіллю з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну, та висловив сподівання на підтримку Румунії у питаннях стягнення Україною збитків із агресора в міжнародному суді: 

«Ми з першого дня війни обраховуємо всі збитки, які завдають окупанти нашому довкіллю. Вже зафіксовано близько 260 випадків екоциду на території країни та більше 2 тисяч кейсів знищення наших екосистем. Розмір шкоди перевищує 200 млрд грн. Така війна однозначно залишить величезні шрами на тлі українського довкілля. Україна приєдналися до сім’ї «LIFE» і ми маємо великі сподівання, що у рамках програми, серед іншого,  зможемо відновлювати нашу живу природу», – відзначив Руслан Стрілець. 

У рамках зустрічі румунською стороною також піднято питання ядерної безпеки та доступ до даних про рівень радіації. Із перших днів війни фокус всієї світової спільноти був прикутий до цієї теми. 

«Окупанти і сьогодні не розуміють ризики, які вони провокують, хаотично закидуючи нашу землю ракетами. Єдиний спосіб убезпечити від ядерної загрози не тільки Україну і Румунію, а й всю Європу та світ, це закрити небо над нашою країною. Сьогодні Україна надала кожному жителю планети вільний доступ до даних про стан радіації на нашій території. Кожен може 24/7 отримувати дані про всі зміни показників через офіційний застосунок Міндовкілля ЕкоЗагроза», – наголосив Руслан Стрілець. 

Україна та Румунія домовилися посилити співпрацю в Дунайському регіоні та співробітництво в природоохоронній сфері.

Руслан Стрілець також подякував Міністру захисту навколишнього середовища, вод та лісів Барні Танчосу за увагу до проблематики нашої країни та висловив окрему подяку Румунії за голос в підтримку надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.