Україна залишається надійним партнером провідних держав світу у досягненні кліматичної нейтральності, – Світлана Гринчук

08/11/2024 : 16:57

З лютого 2022 року внаслідок бойових дій на території України викиди парникових газів збільшились на 180 млн тонн CO₂. Окрім фокусу на сталому розвитку та зеленій трансформації, Україна змушена спрямовувати ресурси на оборону, але при цьому залишається надійним партнером для провідних держав світу у досягненні кліматичної нейтральності. На цьому наголосила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на форумі “Кліматична та енергетична політика України у процесі вступу до ЄС”.

“Відновлення України буде відбуватися лише кліматично дружнім шляхом – це вже закладено у рамковому кліматичному законі. Найближчим часом запланований перегляд національно визначеного внеску разом з усіма країнами Паризької угоди. Активно розробляється довгострокова низьковуглецева стратегія. Наші успіхи будуть представлені на головній кліматичній події світу у 2024 році – СОР29 у Баку”, – розповіла Світлана Гринчук. 

За її словами, проведена робота є вагомим аргументом у переговорному процесі та демонструє, що Україна готова до вступу в ЄС та виконує умови для отримання фінансової допомоги в межах Ukraine Facility.

Також під час свого виступу на дискусійній панелі “Координація зусиль уряду та міжнародних партнерів у реалізації Національного плану дій з енергетики та клімату” заступниця Міністра Вікторія Киреєва зауважила, що НПЕК, кліматична політика і стратегія низьковуглецевого розвитку є взаємопов’язаними елементами, що допомагають нам побудувати майбутнє з чистою енергією, здоровим довкіллям та стійкою економікою. Це не лише окремі документи — це частини єдиної, цілісної екологічної політики України, яка визначає наш шлях до збереження природи та стійкого розвитку. НПЕК — це практичний інструмент, який дозволяє нам ефективно інтегрувати ці міжнародні зобов’язання в національну енергетичну та екологічну політику. 

У межах заходу було оголошено про старт роботи в Україні Офісу зеленого переходу, який об’єднає зусилля зацікавлених осіб з боку Уряду, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів.

Команда Міністерства захисту довкілля дуже тісно співпрацювала з командою Міністерства економіки під час підготовки НПЕК і продовжить так само ефективно взаємодіяти із Офісом зеленого переходу, який здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку та імплементується ГО DiXi Group.