Україна запрошує країни ОЕСР долучитися до проєктів післявоєнного зеленого відновлення

11/05/2023 : 17:35

Про це заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко заявив під час онлайн-виступу на засіданні робочої групи GREEN Action Task Force Організації економічного співробітництва та розвитку у Стамбулі 11 травня 2023 року. 

Відкриваючи спеціальну сесію “Довкіллєві наслідки російської агресії проти України, перспективи зеленої відбудови України та роль GREEN Action Task Force”, заступник Міністра розповів учасникам засідання про колосальні масштаби завданої російськими загарбниками шкоди довкіллю України. 

За його словами, не дивлячись на повномасштабну війну та значні соціально-економічні наслідки, Україна зберігає курс на реформування та розвиток сфери захисту довкілля. Сергій Власенко зазначив, що задля післявоєнного відновлення та розвитку України минулого року було розроблено Національний план відновлення від наслідків війни, що включає розділ “Екологічна безпека”.

“Національний план відновлення в довкіллєвій сфері буде втілений в життя завдяки реалізації 9 ключових реформ та 52 проєктів із загальним бюджетом у розмірі 25,5 млрд євро. Ми запрошуємо міжнародних партнерів долучитися до спільних зусиль, необхідних для зеленого відновлення та розвитку України”, – зазначив заступник Міністра. 

Організація економічного співробітництва та розвитку об’єднує 37 найбільш економічно розвинених країн світу. У засіданні GREEN Action Task Force взяли участь посадовці високого рівня з країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії  та зацікавлених країн-членів ОЕСР, а також представники фінансових установ, громадських організацій та приватного сектору.