Україна заручилася потужною підтримкою міжнародних партнерів у питаннях клімату

07/06/2022 : 12:17

У Німеччині розпочалася Боннська конференція зі зміни клімату. Вона покликана закласти основу для прийняття державами кліматичних рішень на СОР27, яка цього року відбудеться в Шарм-Ель-Шейху.

У Бонні представники країн зосередилися на ключових сферах адаптації та пом’якшення наслідків зміни клімату, підтримки країн, що розвиваються, кліматичних фінансах, а також втратах і збитках для довкілля.

Виконавчий секретар Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату Патрісія Еспіноза на відкритті заходу зазначила, що лише співпрацюючи разом, ми зможемо досягти глобальних кліматичних цілей.

Усі учасники конференції висловили свою солідарність з Україною у нашій боротьбі з росією. Серед представників інших країн делегація України отримала можливість першою виступити з промовою. 

«Сьогодні усі українці у самому серці Європи стикнулися із безпрецедентною війною росії проти України. Через це увесь Європейський континент відчуває незворотні наслідки для довкілля та клімату», – повідомив під час свого виступу представник делегації України Михайло Чиженко.

«Попри це, ми показуємо своєю здатністю та готовністю працювати разом, щоб принести мир у наші домівки та процвітання в наші країни у сталий та дружній до клімату спосіб. Незважаючи на надзвичайно складні обставини, з якими стикається Україна, ми працюємо та виконуємо свої зобов’язання в рамках процесу Рамкової конвенції ООН та просимо підтримки у цих питаннях від усіх Сторін», – озвучив Михайло Чиженко.

Найближчі кліматичні партнери нашої держави підкреслили свою солідарність з Україною та рішуче відмовилися від спільної діяльності з росією.

Приміром, представник делегації Австралії засудив невиправдане вторгнення росії, яке є прямим порушенням міжнародного права, включаючи Статут ООН. 

Він зауважив, що у світлі вторгнення росії в Україну та дій Білорусі щодо цього, члени Парасолькової групи наразі не координують свою роботу з росією та Білоруссю.

Серед іншого, слова підтримки Україні від імені Євросоюзу пролунали від представників Франції, від імені групи збереження цілісності довкілля – від представників Швейцарії. Свою солідарність Україні також висловили Грузія, Велика Британія та США.  

Важливо, що під час виступу росії всі країни продемонстрували підтримку України та покинули залу засідання.