Україна зміцнює свою роль в ЮНЕСКО: нові лідери від Міндовкілля для охорони природної спадщини

07/11/2023 : 11:29

На шостому засіданні Бюро Національної комісії України у справах ЮНЕСКО першого заступника Міністра Олександра Краснолуцького обрано керівником  сектору природної спадщини. Його заступником став директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян.

“Справді важливе рішення для довкіллєвої сфери України. У межах роботи в Комісії плануємо активно ділитися інформацією про наші довкіллєві потреби та стан довкілля в Україні. Впевнений, що Національна комісія України у справах ЮНЕСКО стане ще одним потужним майданчиком, щоб цивілізований світ оперативно дізнавався про факти злочинів, які здійснює росія щодо довкілля в Україні”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький. 

Загалом до складу сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО увійшло 9 представників з таких установ: Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку «Синевир», Ужанського національного природного парку, Національного природного парку «Бойківщина», Національного природного парку «Подільські Товтри», Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Інституту агроекології і природокористування НААН України, Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».


Окрім того, 22-23 листопада в Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО відбудеться 24 сесія Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини. Там обиратимуть нових представників до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На ці посади Міндовкілля запропонувало двох кандидатів від України, а саме: представника Карпатського біосферного заповідника Василя Покиньчереду та Ужанського національного природного парку Олександра Яроша.