Українська делегація обговорила наслідки російської агресії для Чорного моря з представниками Румунії, Бельгії та Туреччини на Конференції ООН із захисту океанів у Ніцці

12/06/2025 : 11:09

На полях Конференції ООН із захисту океанів 2025 у м. Ніцца відбулися двосторонні зустрічі української делегації з представниками Румунії, Бельгії та Туреччини. Українську делегацію представляли заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко та Постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.

Під час зустрічі з генеральним секретарем Міністерства довкілля, водних та лісових ресурсів Румунії Аврамом Александру обговорювалися катастрофічні наслідки російської збройної агресії для морської екосистеми Чорного моря. Окрему увагу учасники приділили масштабному розливу мазуту внаслідок аварії російських танкерів у грудні 2024 року, що призвів до значного забруднення вод Чорного моря та становить серйозну загрозу біорізноманіттю та екологічній безпеці регіону.

«Ми закликаємо до консолідації міжнародних зусиль для подолання екологічної кризи в Чорному морі. Лише через спільні дії ми можемо зупинити зростаючу загрозу для морських екосистем», — наголосив заступник Міністра Сергій Власенко.

Сторони також обговорили вплив так званого «тіньового флоту» рф, незаконне будівництво Керченського мосту, знищення греблі Каховської ГЕС у 2023 році та інші екологічні злочини, які мають довготривалі наслідки для довкілля.

Під час зустрічі з бельгійською делегацією на чолі з Міністром юстиції Бельгії, відповідальною за Північне море, пані Аннеліс Верлінден, основна увага була приділена координації міжнародних дій у відповідь на екологічні виклики, спричинені війною. Постійна Представниця Ольга Куришко презентувала комплексну аналітичну довідку «Війна створює загрозу для морських екосистем: вплив російської агресії проти України на стан Чорного моря», розроблену у співпраці з громадською організацією Крим SOS. Ознайомитись із дослідженням можна за посиланням: https://cutt.ly/prmHDQgv

«Війна рф проти України — це не лише знищення міст, а й глибокі рани для екосистем. Відновлення Чорного моря неможливе без деокупації Криму та міжнародної екологічної солідарності», — підкреслив під час зустрічі Сергій Власенко.

Також у межах Конференції ООН із захисту океанів 2025 у Ніцці українська делегація провела двосторонню зустріч із делегацією Турецької Республіки на чолі із заступницею Міністра охорони навколишнього середовища пані Фатмою Варанк.

Українська сторона поінформувала про екологічні наслідки російської агресії, зокрема — мілітаризацію Криму та загрози для морських екосистем Чорного моря. Вони наголосили, що наслідки збройної агресії росії проти України виходять далеко за межі нашої держави, впливаючи на весь Чорноморський регіон, водні шляхи, які поєднують Середземний та Дунайський басейни, а також — опосередковано — на екосистему Світового океану.

Сторони погодилися: для відновлення Чорного моря потрібна міжнародна координація. Повна деокупація Криму є ключовою передумовою екологічної безпеки в регіоні.