Українська делегація зустрілась з Міністеркою навколишнього середовища Австрії Леонорою Гевесслер

10/05/2023 : 9:53

Зустріч відбулася у рамках навчальної поїздки з вивчення досвіду захисту довкілля в Австрії. Під час зустрічі Федеральний міністр з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леонора Гевесслер висловила готовність і надалі підтримувати Україну у довкіллєвій сфері та поглиблювати співпрацю між нашими країнами. 

За її словами, наша держава має активно продовжувати імплементацію європейського законодавства, адже це є важливою нормою для вступу України до Євросоюзу. А Федеральне міністерство з питань захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії й надалі продовжуватиме співпрацю з Міндовкілля, яку започаткували Міністри довкілля України та Австрії Руслан Стрілець та Леонора Гевесслер.

Нагадаємо, що 1 лютого цього року між довкіллєвими відомствами України та Австрії був підписаний Меморандум про співпрацю в екологічній сфері з урахуванням викликів сьогодення, зокрема збройної агресії росії в Україні.

У рамках навчальної поїздки до Австрії українські фахівці дізнаються:

  • Як побудований екологічний контроль та які завдання Агентства з навколишнього середовища Австрії;
  • Як відбувається моніторинг якості повітря; 
  • Як працюють екологічні лабораторії, в тому числі щодо хімічних забруднювачів (діоксин, PFAS, СО3), пестицидів, фармацевтичних препаратів;
  • Як впроваджуються заходи зі скорочення викидів CO2, про вплив і торгівлю викидами;
  • Як облаштовують переходи для диких тварин, відбувається зменшення фрагментації територій дикої природи, планування території в цілому та з акцентом на дороги та залізниці;
  • Про скорочення CO2 в транспортному секторі – порівняння різних видів транспорту;
  • Передбачено ознайомлення з роботою станції термічної обробки відходів і станції очищення стічних вод тощо.