Унікальна “зелена школа” у Бучі, інноваційний досвід використання відходів руйнації для виготовлення будівельних матеріалів та виробництво екологічно сертифікованої косметики

13/10/2023 : 0:03

У Всесвітній день екологічного маркування Міністр Руслан Стрілець обговорив з представниками бізнесу український досвід впровадження у виробництво принципів кругової економіки. Дехто з них пережив релокацію, дехто відновив свої потужності після окупації. Але важливо, що усі, навіть в умовах воєнного часу, продовжують працювати і розвиватись, дотримуватись вимог екологічних стандартів.

Руслан Стрілець на своїй сторінці у фейсбуці наводить приклад Бучанського ліцею №9, який є першим та поки єдиним в Україні, відбудованим після окупації, що повністю відповідає стандарту «Зелений клас». Побудований на засадах екологічності та ековиховання. Школа на власному прикладі показує дітям важливість ресурсоефективного споживання, роздільного збору сміття та формує екологічну культуру.

Руслан Стрілець «Сьогодні кожному зрозуміло, що посилена увага до екологічних питань – це не тренд, а вимога часу. Екомаркування – важлива частина просвіти та розвитку екологічної свідомості, адже дає споживачу інформацію про екологічний слід продукту. Дає можливість обрати те, що економить ресурси та відповідає стандартам енергоефективності. Обрати найекологічніше рішення. А отже – обрати найкраще».

Україна разом з цивілізованим світом прийшла до того, що старі практики й технології повинні залишитися у минулому. Екомаркування є потужним інструментом для цього. Маємо зробити його частиною побуту і навчати наших дітей з дитячого садочка, як і для чого ним користуватися.

Приємно, що свідомий український бізнес продовжує розвиватися за сталими технологіями. Їх коло з кожним днем розширюється.