Управління небезпечними відходами: як проводяться перевірки матеріально-технічної бази підприємств для початку роботи у сфері

26/04/2024 : 17:26

Наразі Міндовкілля вже провело 97 перевірок відповідності матеріально-технічної бази підприємств, які хочуть працювати у сфері управління небезпечними відходами в Україні. 

Результати наступні – лише 35% підприємств мають відповідне обладнання, а отже можуть здійснювати свою діяльність без шкоди для людей і довкілля.  

Ще 17 заяв від суб’єктів господарювання опрацьовуються в Міністерстві, перевірки за ними також плануються. 

Нагадаємо, що з моменту отримання заяви від підприємства перевірки  мають проводитися в строк не більше 20 робочих днів. Однак Міндовкілля зацікавлене, щоб ця галузь розвивалась та працювала ефективно, тож наші фахівці виїжджають на місце оперативно. У середньому Міндовкілля проводять 6 перевірок на тиждень. 

На місці фахівці здійснюють огляд наявної матеріально-технічної бази. Перевіряється наявність у підприємства правовстанолюючих документів на неї, а також дотримання необхідних умов для технічно-справної роботи обладнання. Перевіряється і наявність відведених та спеціально обладнаних майданчиків та організація їх роботи. Встановлюється, чи є у суб’єкта технологічний регламент та чи дотримуються умови під час провадження планованої діяльності. 

Загалом перевірки проводяться відповідно до Порядку, затвердженого наказом Міндовкілля від 31.10.2023 № 729.

Ми пропонуємо українцям також поринути у цей процес та дізнатися більше, як працюють наші фахівці на місцях та як власне проходять перевірки. Тож вже готуємо відеоматеріали з “місць події”. Слідкуйте за нашими новинами та будьте завжди в курсі – які компанії в Україні є відповідальним бізнесом, що готовий рухатися до європейських стандартів та дбати про екологічну безпеку країни.