Уряд надав офіційний статус довкіллєвому ресурсу ЕкоЗагроза

28/07/2023 : 20:54

Уряд на своєму засіданні  схвалив постанову, якою надав офіційний статус довкіллєвому ресурсу ЕкоЗагроза та повідомленням, які подаються через сервіс. Встановлено і порядок реагування на них з боку Державної екологічної інспекції України. 

«Тепер інспектори фіксуватимуть екологічні злочини росії та нараховуватимуть збитки не лише у рамках відкритих кримінальних проваджень, а й за кожним зверненням українців – там, де це можливо з урахуванням безпекової ситуації. Це дозволить нам сформувати повний відкритий Публічний реєстр збитків довкіллю, дані з якого передаватимуться до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією рф проти України»,зазначив Руслан Стрілець. 

За його словами, через ЕкоЗагрозу https://ecozagroza.gov.ua вже отримано близько 2,5 тисяч повідомлень про завдану шкоду довкіллю. 

Нагадаємо, ЕкоЗагроза була запущена ще на початку широкомасштабного вторгнення рф для того, щоб інформувати українців про стан довкілля в Україні, а також фіксувати всі екологічні загрози та злочини проти живої природи.

Наразі сервіс  вже має понад 300 тисяч постійних користувачів, серед них 2,8 тисяч – це жителі країн ЄС та Північної Америки.


Вебресурс і додаток ЕкоЗагроза розроблено Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та партнерів – проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», APENA2 та SaveDnipro.