Сьогодні Кабінет Міністрів України погодив рішення щодо надання водно-болотному угіддю «Гирло річки Прип’ять» статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення. Це рішення стало черговим кроком у реалізації державної політики щодо збереження цінних екосистем України та їх біорізноманіття.

ВБУ «Гирло річки Прип’ять» розташоване в Чорнобильській зоні відчуження в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Його загальна площа – 22 034 гектари. Надання цьому унікальному об’єкту міжнародного природоохоронного статусу підкреслює його важливість як середовища існування численних видів водоплавних птахів та цінної екосистеми в цілому.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук зазначила:
«Сьогоднішнє рішення Уряду є свідченням нашої позиції щодо збереження природної спадщини України. Надання статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення «Гирлу річки Прип’ять» – це визнання його унікальної екологічної цінності на глобальному рівні. Ця територія, попри складну та трагічну історію стала важливим осередком біорізноманіття, і ми зобов’язані забезпечити її збереження для майбутніх поколінь».
Наступним кроком стане подання відповідної номінації для ВБУ “Гирло річки Прип’ять” до Секретаріату Рамсарської конвенції для прийняття остаточного рішення на міжнародному рівні.
Міністр висловила вдячність Уряду за підтримку цієї важливої ініціативи:
«Вдячна Кабінету Міністрів України за підтримку цього важливого природоохоронного рішення. Це демонструє спільне прагнення до збереження унікальних екосистем нашої країни та відповідальне ставлення до виконання міжнародних зобов’язань у сфері охорони довкілля».
Наразі в Україні налічується 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, загальна площа яких сягає 930 тисяч гектарів. Попри значні виклики, спричинені збройною агресією російської федерації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України продовжує роботу з розширення мережі природоохоронних територій та посилення їхнього захисту.