Уряд схвалив призначення заступника Міністра з питань європейської інтеграції

25/04/2023 : 17:03

Як повідомляє Уряд online, Кабінет Міністрів України  на своєму засіданні призначив заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка.

До цього часу Євгеній Олександрович обіймав посаду заступника Міністра (із травня 2022 року). Зокрема, опікувався питаннями впровадження в Україні реформ управління відходами, сталого надрокористування та побудови національної системи хімічної безпеки.

Пріоритетними завданнями на новій посаді є координація процесу адаптації українського законодавства у сфері захисту довкілля до права Європейського Союзу. Йдеться не лише про виконання наших зобов’язань  за Угодою про асоціацію з ЄС, але й про повне приведення національного правового поля до чинних у Європейському Союзі норм та стандартів, а також подальший рух України Європейським Зеленим курсом.

Нагадаємо, наприкінці лютого Уряд запустив селф-скрінинг адаптації законодавства України до права ЄС. Відповідно до прийнятої Кабінетом Міністрів України постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають  до 30 червня 2023 року провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та до 30 серпня подати відповідний звіт і пропозиції щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.

Це той базис, який необхідний для якісної підготовки України до переговорного процесу. Адже Україна налаштована вже цьогоріч розпочати переговори про членство у ЄС, а за два роки бути – максимально підготовленою до входження до Євросоюзу.

При Міндовкіллі вже створено Робочу групу, яка проводить первинну оцінку стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) у сфері захисту довкілля. Це 1637 актів, які наразі аналізуються постатейно.