Уряд схвалив законопроєкт, який створює підґрунтя для розвитку Чорнобильської зони відчуження

26/05/2023 : 21:40

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Документ вносить зміни у шість Законів України та впроваджує правові підґрунтя для:

  • перетворення Зони відчуження на сучасний науковий майданчик для проведення досліджень;
  • спрощення правил відвідування туристами Зони відчуження. Попри те, що агресивна війна рф призупинила розвиток цього напрямку, маємо врегулювати питання на законодавчому рівні;
  • запровадження прозорих правил здійснення у Зоні відчуження господарської діяльності;
  • створення умов розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Документ пропонує розв’язати питання щодо фінансування заходів для розвитку заповідника, його протипожежного захисту та проведення там наукових досліджень.

«Схвалення цього документа, це перший крок до реалізації концепції щодо перетворення Зони відчуження на Зону відродження. Важливо створити усі необхідні умови, щоб після Перемоги України, наші міжнародні партнери, інвестори та громадськість були впевнені у прозорому та безперешкодному розвитку цієї унікальної Зони», – наголосив Міністр Руслан Стрілець.