Уряд спрощує та цифровізує процедуру оформлення висновку на транскордонне перевезення відходів Жовтого переліку

26/04/2022 : 21:05

Відповідні зміни у Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацію/видаленням прийняв сьогодні Кабінет Міністрів України.

«Ми продовжуємо цифровізацію екологічних послуг. Уряд прийняв рішення, що спростить процедуру оформлення висновку на транскордонне перевезення відходів Жовтого переліку. При цьому, ми отримаємо якісно новий рівень контролю за перевезенням через кордон небезпечних відходів», – відзначив на брифінгу за підсумками засідання Уряду Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Відтепер суб’єкти господарювання зможуть надсилати документи для отримання висновку про транскордонне перевезення небезпечних відходів онлайн – на електронну пошту Міндовкілля.

Після розгляду цих документів, рішення про надання письмової згоди (повідомлення) про перевезення відходів також оформлюватиметься в електронній формі та вноситиметься до Єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Онлайн висновок направлятиметься не заявнику, а одразу Компетентному органу країни імпорту, експорту чи транзиту відходів.

«Вперше ми забезпечимо електронний обмін інформацією з країнами-учасницями Базельської конвенції замість паперу, на який ще вчора витрачалось багато часу», – наголосив Міністр.