Уряд удосконалив порядок ведення державного водного кадастру

20/04/2022 : 11:28

Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України. Ним затвердили зміни до Порядку ведення державного водного кадастру. Документ розроблений на виконання рішення РНБО про стан водних ресурсів України, уведеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 року № 357.

Своїм рішенням Уряд:

  • урегулював питання здійснення електронної взаємодії між ЕкоСистемою і Державним водним кадастром; 
  • узгодив положення Порядку із Водним кодексом України.

«Політика Міндовкілля щодо цифровізації та оптимізації адміністративних процесів залишається незмінною, навіть попри складну ситуацію в країні. Адже ми розуміємо, що економіка повинна працювати зараз і тим більше швидкими темпами відновлюватися у післявоєнний період, з урахуванням довкіллєвої складової. Тому продовжуємо спрощувати і вдосконалювати адміністративні процедури у сфері захисту довкілля. Завдяки інтеграції державного водного кадастру із ЕкоСистемою, при заповненні онлайн форм водокористувачами дані з кадастру підтягуватимуться автоматично», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Це діятиме під час надання таких електронних послуг:

  • видача та анулювання дозволів на спеціальне водокористування; 
  • встановлення режимів роботи водних об’єктів;
  • подання водокористувачами звітності про використання вод.

Дані державного водного кадастру також використовуватимуться при розробленні:

  • планів управління річковими басейнами; 
  • планів управління ризиками затоплення; 
  • плану дій для досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.

Наразі на ЕкоСистемі обмежений доступ для користувачів – вона переїздить на хмарну платформу та інфраструктуру корпорації Microsoft Azure. Це забезпечить стабільність її роботи та захист інформації. Тож, вже скоро матимемо супер швидку та супер захищену ЕкоСистему з цілим рядом нових функцій управління процесами та даними.