Уряд визначив, як виконуватимуть Стратегію біобезпеки та біологічного захисту у 2022-2025 роках

07/07/2022 : 18:38

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з реалізації Стратегії біобезпеки та біологічного захисту на 2022-2025 роки. Її виконання спрямоване на усунення можливих біологічних загроз, а також запобігання поширенню на території країни генетично модифікованих рослин і тварин та інвазивних чужорідних видів.

«Стратегія біобезпеки та біологічного захисту була прийнята наприкінці минулого року на виконання рішення РНБО, введеного у дію Володимиром Зеленським. Сьогодні фактично Уряд затвердив дорожню карту з її реалізації. Адже це важлива складова національної безпеки України. Реалізація Стратегії дозволить нам створити ефективну національну систему біологічної безпеки та біологічного захисту як населення, так і наших екосистем», – прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

На жаль, інвазивні види досить поширені на території України. Наприклад, всім відомий Борщівник Сосновського. Ця рослина викликає подразнення та опік шкіри у людини, а ще завдає значного клопоту аграріям, приватним садибам та природоохоронцям.

Інвазивні види здатні знищити та змінити цілі екосистеми. Вони швидко пристосовуються до нових умов існування та витісняють природні види.

Затверджений сьогодні документ передбачає реалізацію упродовж 4 років комплексу заходів – від підвищення кваліфікації фахівців з питань біобезпеки та біозахисту та створення системи інформування населення до удосконалення законодавства та визначення повноважень державних органів влади.

Крім того, планується:

  • внести зміни у механізм здійснення контролю за поширенням інвазивних чужорідних видів в різних сферах господарської діяльності та мінімізації їх негативного впливу;
  • розробити критерії віднесення видів рослинного і тваринного світу до інвазивних чужорідних видів;
  •  затвердити перелік таких видів з урахуванням рівнів небезпеки, яку вони становлять;
  • провести інвентаризацію інвазивних чужорідних видів на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях;
  • сформувати відповідні бази даних тощо.