Уряд затвердив нові форми документів у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр

18/04/2023 : 18:56

Кабінет Міністрів України схвалив постанову «Про затвердження форми спеціального дозволу на користування надрами, граничних економічно обґрунтованих строків виконання робіт на ділянці надр (з урахуванням геологічних особливостей), основних видів робіт та форм заяв у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр».

“Це перший документ із загального пакету нормативно-правових актів, необхідних для  реалізації Закону 2805-ІХ. А фактично, це частина того базису, що дозволить ефективно провести та завершити реформу у сфері надрокористування, впорядкувати та осучаснити правила роботи у секторі, створити прозоре, європейське правове поле для сталого розвитку галузі”,прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Постановою Уряду затверджено:

  • форму спеціального дозволу на користування надрами;
  • граничні економічно обґрунтовані строки виконання робіт на ділянці надр (з урахуванням геологічних особливостей);
  • основні види робіт;
  • форму заяви на отримання, продовження строку дії та внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами;
  • форму заяви щодо ініціювання ділянки надр для виставлення на аукціон (електронні торги);
  • форму заяви на внесення змін до угоди про умови користування надрами.

Відповідно до останніх змін, внесених до Кодексу України про надра, подання заяв разом з необхідними документами для отримання спеціального дозволу на користування надрами здійснюються через електронний кабінет надрокористувача на Державному геологічному веб-порталі https://nadra.gov.ua/ 

З часу офіційного запуску Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами відповідний спеціальний дозвіл надаватиметься у формі витягу в електронній формі. Витяг у паперовій формі не буде обов’язковим.Нагадаємо, євроінтеграційний Закон № 2805–IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» було прийнято 1 грудня 2022 року. Закон створює умови для сталого розвитку сектору та залучення інвестицій. Зміни, які впроваджуються документом, стосуються дозвільних процедур, доступу до геологічних даних, використання кращих міжнародних практик та захисту національних інтересів, а ще гарантій прогнозованості роботи для бізнесу та інструментів запобігання незаконному видобутку. Закон також передбачає запровадження економічного паспорту, який дозволить українцям отримати частину доходу від ренти за користування надрами.