В Офісі Президента відбувся брифінг для представників міжнародної екоспільноти щодо екологічних наслідків війни росії в Україні

29/06/2023 : 22:17

Які екологічні виклики спровокував здійснений росією теракт на Каховській ГЕС – це питання обговорювали в Офісі Президента під час брифінгу для представників міжнародної екоспільноти.

У зустрічі взяли участь заступник керівника Офісу Глави держави Ростислав Шурма, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Генеральний прокурор Андрій Костін, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Міністр енергетики Герман Галущенко, віце-президентка Європейського парламенту Гайді Гаутала, колишній єврокомісар з питань довкілля та екс-міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, Президент Ірландії у 1990–1997 роках Мері Робінсон, екоактивістка Грета Тунберг, старший радник Європейського інституту миру (The European Institute of Peace), керівник програми CMI (The Crisis Management Initiative) у Євразії Роксана Крістеску.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів про шкоду, завдану рф українському довкіллю. За його словами, через підрив греблі Каховської ГЕС Україна потенційно  втратила 80 тис. га заповідних територій та майже 50% лісових насаджень, а це 55 тис. га.

Щоб допомогти Україні оцінити всі завдані збитки місія UNEP вже працює в Україні. Експерти також підготують рекомендації з відновлення постраждалих від підтоплення природоохоронних територій. Адже серед першочергових завдань сьогодні – напрацювати найкращий шлях, як зберегти та відновити уражені війною екосистеми

“Сьогодні в Україні йде війна. Маємо нові виклики. Один з них – фіксація та підрахунок екологічних збитків. Другий – притягти росію до відповідвльності та змусити окупанта оплатити рахунок”, – зазначив Міністр. 

Міністр також розповів, що попри це Міндовкілля продовжує залишатися вірними своїм головним цілям, серед яких Україна – член ЄС.

Крім того, щоб дійти до сталого розвитку країні важливо:

  • захистити та відновити біорізноманіття;
  • зберегти безпечне довкілля для людей і досягти кліматичної нейтральності.

Руслан Стрілець наголосив, що попри повномасштабну війну Україна працює над впровадженням екологічних та кліматичних актів ЄС, аби повоєнне відновлення відповідало Цілям сталого розвитку та Зеленій угоді. Ми приймаємо євроінтеграційні закони. Вже у вересні 2023 року плануємо відкрити Кліматичний офіс у Києві. Він стане ще одним важливим кроком до запровадження кліматичної політики в Україні.