В Україні скоро запрацюють нові правила роботи дніпровських та дністровських водосховищ

27/01/2022 : 13:21

У Міндовкіллі підготували відповідні проєкти наказів про затвердження:

  • Правил експлуатації водосховищ Дніпровського каскаду;
  • Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла.

Наразі вони погоджуються з заінтересованими органами влади. Документи визначають правила узгодження, встановлення та коригування режимів роботи водосховищ у річкових басейнах Дніпра та Дністра.

Вже понад пів століття в Україні узгоджуються режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ. Цим питанням з 1967 року опікується Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ при Держводагентстві. Тоді її створили, щоб підприємства та мешканці річкових басейнів Дніпра та Дністра були забезпечені водою відповідно до своїх вимог та потреб.

Раніше правила, за якими працює комісія, затверджувалися Держводагентством та мали статус технічного документа. Вони декілька разів переглядалися та несуттєво оновлювалися. Однак сучасні зміни в українському законодавстві та кліматична криза, яка впливає на стан річок, вимагають осучаснення правил роботи водосховищ. 

Ми переглянули та оновили правила, доповнили їх нормами, які корелюють з вимогами сучасного законодавства та принципами сталого управління водними ресурсами. Нові правила розроблені відповідно до останніх змін у Водному кодексі України та після затвердження стануть головним нормативно-правовим актом для узгодження правил роботи водосховищ у річкових басейнах Дніпра та Дністра.

Це рішення важливе, адже від режимів роботи водосховищ напряму залежить забезпечення водою населення, продовольча та енергетична безпека країни, захист від паводків та повеней.