В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин: маленьких “пацієнтів” вже приймає національний парк «Черемоський»

30/11/2023 : 15:45

У  парку облаштовано центр для утримання та лікування диких звірів,  які потребують реабілітації та у подальшому будуть повернуті у дику природу.

Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. При будівництві конструкцій за основу взяли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їх діяльністю безпосередньо під час навчального візиту. 

“Будівництво центрів реабілітації диких тварин це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, розповів Міністр Руслан Стрілець. 

Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки і отримує необхідну допомогу.

За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею.  Після проходження реабілітації спільно з експертами буде вирішено, коли краще її випустити у дику природу. 

Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами. 

Реалізувати проєкт вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів:  ГО Фонд «Ромінтської пущі» (Польща), а також у межах проєкту «Україна – Національний природний парк «Черемоський»: створення пілотного центру реабілітації диких тварин», що реалізовувався за рахунок коштів польсько-американського фонду «Свобода» в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).