В Україні та світі триває “осіння міграція” птахів

14/10/2023 : 12:48

Щороку восени птахи, які живуть в Україні влітку, мігрують у більш теплі країни, натомість до нас на зимівлю летять птахи з Півночі.

14 жовтня відзначаємо Всесвітній день перелітних птахів. Цьогоріч його увага зосереджена на темі важливості води для перелітних птахів. Дійсно, вода допомагає птахам подолати довгі перельоти. Адже узбережжя лиманів, водно-болотних угідь, річок, озер, струмків, є місцями відпочинку та харчування пташок.

Загалом через нашу країну пролягає три великих міграційних шляхи, якими щороку мігрують понад два млрд птахів. Однак через військову агресію рф вони під загрозою існування.  

Через теракт рф на Каховській ГЕС ми не лише майже втратили водно-болотні угіддя «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків» у Нацпарку «Великий Луг», а й оселища для понад 30 тисяч водоплавних птахів.

Щоб зберегти та захистити наше біорізноманіття важлива Перемога України у війні над окупантами. Тож не забувайте підтримувати наші Збройні Сили щедрими донатами та наближати Перемогу.